بررسی مانیتور Xeneon Flex

کورسیر زنیون فلکس اولین مانیتور دنبا با پنل خم‌شونده به‌حساب می‌آید و نویدبخش فُرم‌فکتوری جدید و البته لوکس برای مانیتورها می‌تواند باشد.

شکل- بررسی مانیتور Xeneon Flex

بررسی مانیتور Xeneon Flex کورسیر؛ تخت یا خمیده به انتخاب شما

کورسیر با مانیتور زنیون فلکس تکنولوژی پنل‌های خم‌شونده را برای اولین‌بار به دنیای مانیتورها می‌آورد؛ جایی که دیگر از نمایشگرهای شش‌هفت اینچی خبری نیست و صفحه‌ای با ابعاد ۴۵ اینچ، دربرابر چشمانمان تغییر وضعیت می‌دهد. با وجود چنین محصولی، دیگر نیازی نیست برای انتخاب مانیتور در دوراهی پنل تخت یا خمیده سردرگم باشیم؛ البته اگر بتوانیم هزینه‌ محصولی ۲۰۰۰ دلاری را متحمل شویم.

بررسی مانیتور Xeneon Flex

تغییر وضعیت پنل به‌کمک دو بازو در پشت مانیتور و البته دسته‌های تعبیه‌شده در دو طرف نمایشگر انجام می‌شود. با گرفتن دسته‌ها و فشار مانیتور به‌سمت داخل (یعنی به‌سمت خودتان) پنل خم می‌شود و با فشار مانیتور به‌سمت بیرون، نمایشگر را به حالت تخت می‌توانید دربیاورید.
به‌لطف دو دکمه که روی دسته‌ها تعبیه شده‌اند، می‌توان آن‌ها را جمع یا باز کرد. درواقع، زمانی‌که به تغییر وضعیت پنل نیاز ندارید، دسته‌ها را به‌سمت داخل فشار می‌دهید تا از دو طرف مانیتور بیرون نباشند و به جایی گیر نکنند و به‌طور‌کلی، مزاحمت کمتری برایتان ایجاد کنند.

وقتی پنل به‌ حد نهایی وضعیت خود می‌رسد، بازوهای پشتی با تولید صدای «تق»، موضوع را به‌ اطلاع شما خواهند رساند تا بدانید که دیگر نباید فشار بیشتری به آن وارد کنید.

اکثر درگاه‌های اصلی مانیتور روی ضلع پشتی بازوی نگه‌دارنده به‌صورت عمودی قرار گرفته‌اند. بقیه‌ درگاه‌ها نیز روی همین بازو، اما در ضلع جلو و زیر مانیتور تعبیه شده‌اند.

درگاه‌های اصلی مانیتور

درگاه‌های پشت
دو درگاه HDMI 2.1 با نرخ انتقال ۲۴ گیگابیت‌برثانیه
یک درگاه Display Port 1.4
یک درگاه USB 3.2 Gen 1 تایپ C با نرخ انتقال داده ۵ گیگابیت‌برثانیه و پشتیبانی از دیسپلی‌پورت و پاور دلیوری ۳۰ وات
دو درگاه USB 3.2 Gen 1 تایپ A با نرخ انتقال داده‌ ۵ گیگابیت‌برثانیه
یک درگاه USB 3.2 Gen 1 تایپ C (آپ‌استریم) با پشتیبانی از پاور دلیوری
درگاه پاور
درگاه‌های جلو
دو درگاه USB 3.2 Gen 1 تایپ A با نرخ انتقال داده‌ ۵ گیگابیت‌برثانیه
جک ۳٫۵ میلی‌متری هدفون
درکنار درگاه‌های جلو، دکمه‌های منو و پاور و تغییر Input یا ورودی مانیتور نیز تعبیه شده‌اند.

پنل زنیون فلکس ابعادی برابر با ۴۵ اینچ دارد و برای خودش یک‌ پا تلویزیون به‌حساب می‌آید. تفاوت اصلی مانیتور کورسیر با تلویزیون‌ها به نسبت تصویر عریض و کشیده‌تر ۲۱:۹ آن باز می‌گردد. به‌لطف همین نسبت تصویر، مانیتور کورسیر برای بسیاری از کاربری‌ها گزینه‌ای ایدئال محسوب می‌شود.
به‌لطف نمایشگر OLED و ۱۰ بیتی که می‌تواند یک‌میلیارد رنگ را نمایش دهد،‌ مانیتور کورسیر زنیون فلکس تقریباً در تمام پروفایل‌های رنگی، نه‌تنها فضاهای رنگی پایه را به‌خوبی پوشش می‌دهد؛ بلکه نزدیک به ۹۰ درصد فضای وسیع Adobe RGB را پشتیبانی می‌کند. خطای رنگ‌ها نیز مقبول است و طراحان گرافیست و تدوینگرها را می‌تواند راضی نگاه دارد.

Corsair Xeneon Flex monitor

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم