تلویزیون برای کم بینایان

تلویزیون های سری ۲۰۲۳ سامسونگ نظیر تلویزیون های Neo QLED و QLED توانستند تاییدیه مراقبت کم‌بینایی را از موسسه TÜV Rheinland دریافت کنند.

شکل- تلویزیون برای کم بینایان

تلویزیون برای کم بینایان – تلویزیون های سری ۲۰۲۳ سامسونگ موفق به دریافت تاییدیه مراقبت کم‌بینایی شدند

مدل‌های منتخب تلویزیون های سری ۲۰۲۳ سامسونگ نظیر تلویزیون‌های Neo QLED و QLED موفق به کسب تاییدیه مراقبت کم‌بینایی از موسسه TÜV Rheinland شدند. موسسه TÜV Rheinland این تاییدیه را به محصولاتی اعطا می‌کند. که برای کمک به بینندگان دارای اختلال بینایی تنبلی چشم یا آمبلیوپی، استانداردهای ویژه‌ای را در نظر گرفته باشند . و همچنین در طراحی محصول به قابلیت ارتقای نمایش تصویر و بهینه‌سازی تشخیص بینایی مجهز باشند.

تلویزیون برای کم بینایان

تلویزیون های سری ۲۰۲۳ سامسونگ ؛ ایده‌آل برای همه
سئوک‌وو یونگ، مدیر بخش نمایشگرهای شرکت سامسونگ عنوان کرد نوآوری‌های حوزه تکنولوژی زمانی که در دسترس تمام کاربران باشند، معنای واقعی خود را پیدا خواهند کرد. از این رو دریافت این تاییدیه برای ما بسیار خوشحال‌کننده است. این تاییدیه، تلاش ما برای ایجاد امکانات برای افراد بیشتر را نشان می‌دهد. ما بر اساس شعار اصلی خود یعنی نمایشگر در همه جا و برای همه، تلویزیون‌ها و نمایشگرهای درجه یکی را طراحی می‌کنیم تا به نیاز تمام کاربران پاسخ دهد. سامسونگ حالت Relumino را توسعه داده تا بتواند محصولات خود را برای افراد دارای اختلالات کم‌بینایی ارتقا دهد. این قابلیت باعث بهبود بخش‌های خاصی از ویدیوهای مختلف در حال نمایش می‌شود تا امکان تشخیص محتوا در صفحه و دنبال کردن آن برای بیننده آسان شود. برجسته‌سازی نمای کلی و بهبود کنتراست و وضوح، بهبود‌هایی هستند که در این حالت انجام می‌شود.

گفتنی است اختلال آمبلیوپی یا همان تنبلی چشم به‌عنوان یکی از شایع‌ترین مشکلات کم‌بینایی در دوران کودکی بوده و حدود ۳ درصد از کودکان با آن مواجه هستند.

مغز کودکان مبتلا به این اختلال در اکثر موارد به سیگنال‌های دریافتی از یک چشم توجه نکرده است . در اصطلاح آن را خاموش می‌کند و فقط باعث بهبود مسیرهای بینایی چشم دیگر می‌شود.

موسسه TÜV Rheinland یک نهاد پیشرو در حوزه صدور گواهینامه بین‌المللی تست فنی ایمنی، کارایی و کیفیت برای انواع محصولات شناخته می‌شود.

تلویزیون های سری ۲۰۲۳ سامسونگ

تلویزیون های سری ۲۰۲۳ سامسونگ در چندین تست مختلف نظیر مقایسه تفاوت حالت‌های نمایش عادی و حالت Relumino در زمینه وضوح، شفافیت و راحتی بصری موفق عمل کردند.

شرکت سامسونگ در گذشته نیز از موسسه برق، الکترونیک و فناوری‌های اطلاعات (VDE) تاییدیه‌های سازگاری کامل با ساعت بدن انسان و همچنین گواهی مراقبت از چشم را از آن خود کند.

از سایر تاییدیه‌های دریافت گردیده توسط سامسونگ می‌توان به گواهی عدم بازتاب از آزمایشگاه معروف UL (Underwriters Laboratories) اشاره کرد.

برای ۱۷ سال پیاپی به رهبری جهانی در بازار تلویزیون ادامه دهد. با مراجعه به وب‌سایت سامسونگ به آدرس www.samsung.com می‌توانید اطلاعات بیشتری از سری ۲۰۲۳ تلویزیون های این شرکت کسب کنید.

اخبار علمی و فناوری

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم