تلویزیون OLED خم‌شدنی

تلویزیون خم‌‌شدنی OLED ال جی با صفحه‌نمایش ۴۲ اینچ ۴K، نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز و پشتیبانی از قابلیت‌های متمرکز بر گیمرها رونمایی شد.

شکل- تلویزیون OLED خم‌شدنی

تلویزیون OLED خم‌شدنی ال جی از راه رسید

بررسی تلویزیون – ال جی با برگزاری رویدادی جدید در دبی اعلام کرد که تلویزیون خم‌شدنی OLED Flex را در خاورمیانه نیز عرضه می‌کند.

تلویزیون هوشمند ال جی اولد فلکس (مدل LX3) از صفحه‌نمایش ۴۲ اینچ استفاده می‌کند. این تلویزیون در حالت عادی صفحه‌نمایش تخت دارد،‌ اما می‌توان نمایشگر را تا انحنای ۹۰۰ رادیان خم کرد.

نمایشگرهای خمیده تجربه‌ی گیمینگ غوطه‌ورکننده‌ای ارائه می‌دهند، این در حالی است که نمایشگرهای تخت برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی و سرویس‌های استریم مناسب‌ترند.

تلویزیون OLED خم‌شدنی

ریموت‌کنترل تلویزیون LG OLED Flex 2022 الجی مجهز به دکمه‌ای ویژه است که با فشار دادن آن می‌توان تلویزیون را در بین حالت‌های تخت و خمیده جابه‌جا‌ کرد (شماری از مانیتورهایی که طراحی مشابه دارند، باید به‌صورت دستی خم شوند). تلویزیون ال جی دارای دو حالت پیش‌فرض است، اما کاربر می‌تواند میزان انحنا را در ۲۰ حالت مختلف که بین هر کدام از آن‌ها تفاوت پنج درصدی دیده می‌شود تنظیم کند.

ال جی تا حد زیادی در تلاش است تلویزیون ۴۲ اینچ خم‌کردنی خود را به گیمرها بفروشد. این تلویزیون مجموعه‌ی متنوعی از قابلیت‌هایی دارد که قطعاً به مذاق گیمرهای کنسول و پلتفرم پی‌سی خوش می‌آید. تلویزیون جدید LX3 از استاندارد Dolby Vision پشتیبانی می‌کند و توانایی پخش محتوای بصری با وضوح ۴K و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز را دارد.

ال جی اولد فلکس مجهز به درگاه HDMI 2.1 است و یک‌سری قابلیت‌ها مثل نرخ نوسازی تغییرپذیر (VRR) و حالت خودکار تأخیر کم (ALLM) را ارائه می‌دهد. ال جی می‌گوید تلویزیون جدیدش از فناوری‌های Nvidia G-Sync و AMD FreeSync پشتیبانی می‌کند.

LG OLED Flex

تلویزیون ۴۲ اینچ ال جی بیشتر مثل مانیتوری غول‌پیکر است و پایه‌ای با امکان تنظیم ارتفاع دارد. این پایه به شما امکان می‌دهد تلویزیون را به سمت خودتان یا در جهت برعکس کج کنید. LG OLED Flex از حالت‌های گیمینگ ویژه‌ای پشتیبانی می‌کند تا کاربر بتواند ابعاد تصویر را از ۴۲ اینچ به ۳۲ اینچ یا ۲۷ اینچ کاهش دهد. تلویزیون موردبحث دارای اپلیکیشنی داخلی با چندین بازی، اسکرین‌سیور و میانبر یوتیوب و توئیچ است.

گیمرها همچنین می‌توانند از حالت Multi View ال جی استفاده کنند تا دو نوع محتوای مختلف را هم‌زمان روی نمایشگر ببینند. مثلاً کاربران می‌توانند تلویزیون را به کنسول متصل کنند و مشغول بازی شوند و هم‌زمان به تماشای ویدیویی بنشینند که از گوشی به تلویزیون ارسال می‌شود.

ال جی یکی از نخستین شرکت‌هایی است که تلویزیون OLED خم‌کردنی معرفی می‌کند. کورسیر چند روز پیش مانیتوری ۴۵ اینچ رونمایی کرد که با دست امکان خم کردن آن وجود دارد. شرکت چینی Skyworth سال گذشته تلویزیون منعطف اختصاصی خود را معرفی کرده بود.

ال جی فعلاً تاریخ عرضه و قیمت تلویزیون LG OLED Flex را اعلام نکرده است. این تلویزیون هفته‌ی جاری در نمایشگاه IFA آلمان به نمایش درمی‌آید.

LG OLED Flex

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم