قابلیت HDR10+ Adaptive

قابلیت HDR10+ Adaptive که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم، با بهینه سازی تصویر در تلویزیون های جدید سامسونگ، تجربه‌ای مشابه سینما را در اختیار شما قرار می‌دهند.

شکل – قابلیت HDR10+ Adaptive

بهینه سازی تصویر با قابلیت HDR10+ Adaptive در تلویزیون های سامسونگ

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شده سینماها مکانی محبوب و عالی برای تماشای فیلم باشند، ارائه تجربه فراگیر و عمیق از تماشای فیلم است. سالن سینما و تجهیزات آن، چیزی که کارگردان از صدا، نور و کیفیت تصویر مد نظر داشته را عینا به تماشاگران نمایش می‌دهد و بینندگان را در ماجرای فیلم غرق می‌کند.

علاوه بر نمایش تصاویر با وضوح فوق‌العاده بالا، در سینماها میزان نور محیط هم به صورتی تنظیم می‌شود که تصاویر به شکل درخشان و برجسته مشاهده شود. سالن‌های سینما به طور خاص و ویژه برای فراهم کردن این شرایط طراحی و ساخته شده‌اند و به همین خاطر چنین تجربه‌ای در مکان‌هایی مثل اتاق یا سالن خانه شدنی نیست؛ به خصوص در زمان روشنایی روز، نمی‌توان چنین کیفیت و شرایطی را تجربه کرد.

قابلیت HDR10+ Adaptive چیست؟

اما چگونه می‌توانیم همان تجربه‌ای که در سینما دارید را در خانه و اتاق خود نیز تکرار کنیم یا کیفیت تصویر فیلم را در خانه به شکلی افزایش دهیم که به میزان مد نظر کارگردان و سازنده محتوا برسد؟ تلویزیون های سری Neo QLED 2021 سامسونگ با قابلیت HDR10+ Adaptive به این سوال پاسخ داده‌اند.

این تلویزیون های جدید سامسونگ سطح عالی از تجربه بصری را ارائه می‌کنند و علاوه بر آن تصاویر را بدون توجه به شرایط انعکاس و تداخل نور محیط، بهینه می‌‌سازند. این امر به کمک قابلیت HDR10+ Adaptive حاصل شده است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

کیفیت تصویر واقعی برای تجربه‌ای جذاب

ویژگی HDR10+ نسل جدید فناوری بازه دینامیکی بالا یا اچ دی آر است که از سال ۲۰۱۷ در تلویزیون‌های UHD سامسونگ ارائه شده و حالا تلویزیون های Neo QLED 2021 نیز به نسل جدیدتر آن مجهز شده‌اند. این قابلیت، محتوای UHD را بهینه کرده و آن را با همان میزان روشنایی و رنگ‌های طبیعی به نمایش درمی‌آورد.

اچ دی آر ۱۰ پلاس از مپینگ تون دینامیکی یا Dynamic Tone Mapping برای ارتقای رنگ‌ها و کنتراست تصویر بهره می‌برد تا به این ترتیب تمام فریم‌های هر تصویر با بیشترین کیفیت ممکن به نمایش گذاشته شود. HDR10+ یک استاندارد باز و بدون حق امتیاز است که سازندگان نمایشگرها و دستگاه‌های دیجیتال به آن دسترسی دارند تا محصولاتشان را با استفاده از فراداده‌ها یا متادیتای HDR10+ سازگار کنند.

متادیتای اچ دی آر ۱۰ پلاس مرجع و منبعی مطمئن برای تولیدکنندگان تلویزیون، فیلم‌سازان و تولیدکنندگان محتوا محسوب می‌شود که به کمک آن قادر خواهند بود تصاویری جذاب و تاثیرگذار را به همان شکل و کیفیتی که مد نظر دارند به نمایش دربیاورند.

تجربه بهینه در همه شرایط با کمک هوش مصنوعی

قابلیت HDR10+ Adaptive در تلویزیون های سری ۲۰۲۱ سامسونگ به کار رفته که به کمک آن می‌توانید بدون توجه به شرایط نوری و روشنایی اتاق‌ها، بهترین کیفیت تصویر را در خانه خود تماشا کنید. همچنین این تلویزیون‌ها دارای حالت Filmmaker Mode نیز هستند که با سازگاری با اتاق‌های روشن، تماشاگران را در تجربه سینمایی واقعی در محیط‌ها و شرایط گوناگون غرق می‌کنند.

ابلیت HDR10+ Adaptive در تلویزیون های سری Neo QLED 2021 سامسونگ از قابلیت‌های هوش مصنوعی نیز برای تجزیه و تحلیل محل قرارگیری تلویزیون کمک می‌گیرد. در این قابلیت، حسگرهای داخلی تلویزیون عواملی مانند نور، روشنایی و بازتاب نور محیط را بررسی می‌کنند و داده‌های آن در متادیتا اضافه شده و در نهایت میزان روشنایی و کنتراست تصویر در چهار مرحله بهینه‌‌سازی می‌شود.

استانداردهای اچ دی آر معمولا با در نظر گرفتن یک اتاق تاریک مثل سالن سینما طراحی می‌شود و فناوری HDR10+ Adaptive بهترین کیفیت تصاویر را بدون توجه به شرایط نور و روشنایی اتاق پیش روی بینندگان قرار می‌دهد. این قابلیت، کیفیت تصویر را بهینه کرده و با تنظیم دقیق هر صحنه موجب می‌شود شما تجربه‌ای مثل سالن‌های مجهز سینما را در خانه‌ی خود به دست بیاورید.

استاندارد اچ دی آر ۱۰ پلاس دو سال پیش معرفی شد و اکنون پشتیبانی قدرتمندی در صنعت سرگرمی دارد. در حال حاضر چندین هزار دستگاه از سازندگان مختلف در محصولات گوناگونی مثل تلویزیون، پروژکتور، گوشی هوشمند، تبلت، پخش‌کننده‌های بلوری و غیره از این استاندارد پشتیبانی می‌کنند.

HDR10 + adaptive capability

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم